Romu (čigānu) valodā "Urdenoro" nozīmē "Rati". Šāds festivāla nosaukums dots ar nozīmi, ka katrs tradicionālais kultūras mākslinieciskais kolektīvs īpaši čigānu skatuves mākslas radošie kolektīvi, braucot ar savu ražas burvības ratu, popularizējot savas tautas kultūru un tradīcijas savos priekšnesumos. Festivāls radās kopš 2001. gada pateicoties Sabiles kultūras nama tā laika direktorei Ziedītei Začestei, kura vadīja kultūras nama darbību un čigānu radošam mākslinieciskam kolektīvam "Taboras romance". Festivāls radās ar mērķi, lai vienuviet sapulcināt čigānu radošas personības, dejotājus, dziedātājus, mūziķus un citu žanra māksliniekus, tādējādi, nodrošinot kolektīvu saliedēšanu, sadraudzību un sadarbību. Festivāls tiek organizēts jau vienpadsmito reizi un ir kļuvis par nozīmīgu tradīciju un neatņemamu kultūras dzīves sastāvdaļu Sabiles pilsētā un Talsu novadā.


 http:// 
NOLIKUMS

Festivāla mērķis ir veicināt starpkultūras dialogu un sadarbību starp Latvijā dzīvojošām dažādu tautām tai raksturīgās kultūrvērtības priekšnesumos romu kultūras festivālā "Urdenoro"

Festivāla norises laiks un vieta: 2017.gada 4. novembrī, Sabiles kultūras namā, Ventspils ielā 14, Sabilē.

Festivāla organizatori un partneri: Sabiedrības integrācijas biedrība „Alternativas” un Sabiles kultūras nams.

Festivāla dalībnieki: Dalībai Festivālā tiek aicināti pieteikties  Romu (čigānu) un cittautu mākslas kolektīvi un individuālie izpildītāji.

Dalības nosacījumi kolektīviem un individuālajiem izpildītājiem:  sagatavot koncertprogrammu  ne ilgāk kā 12 minūšu garumā t.sk.

- 2 (divi) priekšnesumi tradicionālā kultūrā un valodā;

- 2 (divi) priekšnesumi citu tautu skatuves mākslas žanros (vēlams vienu no tām raksturīgāko čigānu motīvu izpildījumā).

Īpašie noteikumi: Lai pieteiktos dalībai festivālā dalībnieks aizpilda elektronisku pieteikuma formu www.visidati.lv/aptauja/1298588918/ līdz šā gada 27. oktobrim

  • Izdevumus, kas saistīti ar gatavošanos un piedalīšanos, ka arī nokļūšanu (transportēšanu) festivāla norises vietā turp/atpakaļ festivāla dalībnieki sedz paši.
  • Ielūgumu  sagatavošana un izsūtīšana elektroniski vai cita veida satura organizatoriskiem jautājumiem par dalību festivālā, lūdzu, minēt dalībnieka pieteikuma anketā 8.punktā "Papildus informācija"

Festivāla programma: 

14:00 - 16:00 Festivāla dalībnieku ierašanās, reģistrācija, kafija/tēja un mēģinājumi uz skatuves

16:00 – 17:00 Festivāla dalībnieku gatavošanās koncertam un vietu ieņemšana zālē

17:00 – 19:00 Festivāla atklāšana un lielkoncerts


Festivāla vadītājs: Kaspars Arhipovs

Tālr.: 20313154, 67330342, e-pasts: sibalternativas@gmail.com


Projekts tiek īstenots projektu konkursa "Iesaisties Kurzemē!" ietvaros, kuru finansē

LR Kultūras ministrija un administrē "Kurzemes NVO atbalsta centrs"

   

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=769396213243122&id=100005182507048

http://www.sabile.lv/romu-kulturas-festivals-urdenoro-2017-g-4-nov/


Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru.

 .